← Zpět do Warpy AI labu
Warpy Lab / TP3 1.2.8 + TP4 4.0.0 /

Tři nebo čtyři Sparks.
DeepSeek připravený na víc.

Vlastní EXL3 váhy DeepSeek 1017, TensorFold a dvě přesně popsané sestavy. Recept TP3 1.2.8 zrychluje zpracování dlouhých zadání na třech strojích. Nový TP4 4.0.0 využívá čtyři DGX Sparks, větší KV pool a prostor pro více souběžných požadavků.

DeepSeek 1017: TP3 1.2.8 s až o 58 procent rychlejším cold prefillem a TP4 4.0.0 s 4 289 tok/s při 64K vstupu a součtem dekódování 298,6 tok/s pro kód při C12
+57,9%

Rychlejší cold prefill v TP3

Vstup 128K, recept 1.2.8 oproti 1.2.7. Medián tří měření bez zásahů cache.

4 289tok/s

Cold prefill v TP4 při 64K

Medián vybrané výpočetní cesty P2, kterou finální 4.0.0 zachovává.

298,6tok/s

Součet dekódování kódu při C12

Krátký TP4 test, zahřátý druhý průchod, thinking OFF, bez prefillu.

78/78úloh

Dokončený agentní workflow

Finální TP4 profil P3: 327 požadavků a 15,14 minuty součtu časů vln.

Dva řadiče. Jedna praktická výhoda.

Méně zbytečných výpočtů. Více prostoru pro práci.

01 / Z provozu

Chytrá KV cache

Smart KV cache controller řídí uchovávání a opětovné využití prefixů. Průběžně vyhodnocuje návraty požadavků i cenu přepočtu. Agent tak může lépe navazovat na rozpracovanou konverzaci nebo opakované zadání.

02 / Z provozu

Adaptivní spekulace

Smart Adaptive speculation přizpůsobuje návrhy dalších tokenů skutečné zátěži a úspěšnosti jejich ověřování. Rozhoduje podle nákladů inference za běhu, bez dalšího trénování vah modelu.

03 / Z provozu

Výpočty rozdělené mezi uzly

Při zpracování vstupu dělíme skutečnou práci mezi stroje. Ladíme výpočetní bloky, promptové kernely a plánování Engramu. Oba recepty fungují v přímém propojení RoCE bez síťového switche.

KV cache uchovává výpočty pro opakované vstupy. Pro dlouhodobé znalosti projektu napříč agenty a harnessy používáme sdílenou persistentní paměť CogniLayer. Při měřeních cold prefillu níže bylo využití cache nulové.

TP3 / recept 1.2.8

Dlouhé zadání zpracované rychleji.

Na stejných třech DGX Sparks a stejných vahách jsme při vstupech 32K až 128K naměřili zrychlení cold prefillu o 51 až 58 % oproti 1.2.7. Při 64K vstupu dosahuje nový recept mediánu 3 552,8 tok/s. Nejvyšší relativní zlepšení patří vstupu 128K.

TP3 cold prefill · mediány tok/s, tři vzorky na délku vstupu, C1
Délka vstupu1.2.71.2.8Zrychlení
1K1 511,11 826,5+20,9 %
2K1 816,62 366,6+30,3 %
4K2 027,42 801,3+38,2 %
8K2 207,23 169,1+43,6 %
32K2 330,63 525,2+51,3 %
64K2 310,93 552,8+53,7 %
128K2 215,83 499,2+57,9 %

K znamená 1 024 tokenů. Stejné předem připravené vstupy, thinking OFF, teplota 0 a žádné tokeny převzaté z KV cache. Model byl načtený; test neměřil start ze studeného disku. Jde o rychlost výpočtu vstupu, nikoli rychlost dekódování nebo celkový čas do prvního tokenu. Pro 1.2.8 tím nepublikujeme nové měření dekódování.

TP4 / recept 4.0.0

Čtvrtý Spark. Více možností pro celý tým.

TP4 přenáší naši práci na čtyři uzly v přímém kruhovém propojení. Finální profil 4.0.0 má nastavenou kapacitu C16, fyzický KV pool 9M tokenů a kontext až 401 408 tokenů. Chytrá cache i adaptivní spekulace zůstávají součástí receptu.

Krátký TP4 test · součet nativních rychlostí dekódování jednotlivých požadavků, tok/s
Souběžné požadavkyKódSouvislý text
C1113,286,2
C3181,5150,0
C6232,6192,9
C12298,6257,8

Zahřátý druhý průchod, thinking OFF, greedy a 512 výstupních tokenů na požadavek. Čísla jsou součtem rychlostí jednotlivých požadavků bez prefillu. Nejde o okamžitou špičku sestavy ani propustnost celého workflow. Při C12 vychází zvlášť měřená propustnost celé vlny včetně přípravy a doběhů na 263,73 tok/s pro kód a 237,12 tok/s pro text.

Krátký test i cold prefill 4 289,3 tok/s při 64K byly naměřeny na vybrané cestě P2 s kapacitou C12, KV poolem 7M a checkpointy 3 GiB. Finální profil P3 ve verzi 4.0.0 zachovává tuto výpočetní cestu, ale zvyšuje kapacitu na C16 / 9M / 3,5 GiB. Po tomto zvýšení nebyla tato dvě měření zopakována a skóre krátkého testu pro C16 neuvádíme.

Ověřeno na finálním profilu P3

Agent má úkol dokončit.

Na finálním TP4 profilu jsme samostatně ověřili připravenou sadu agentních úloh se skutečnými nástroji, testy a opravami. Se zapnutým MAX reasoningem systém dokončil všech 78 úloh při souběhu od C1 po C12.

TP4 4.0.0 / P3 · samostatný test celého agentního workflow
MěřeníVýsledek
Správně dokončené úlohy78/78
Modelové požadavky327
Součet časů testovacích vln908,31 s · přibližně 15,14 min
Opravitelné chyby nástrojů12
Opakování inference kvůli selhání0
PodmínkyMAX reasoning ON · teplota 0,6 · C1 až C12

Opravitelné chyby nástrojů zůstávají započítané. Výsledek jedné testovací kampaně neznamená stejnou úspěšnost každého produkčního zadání. Kapacita C16 prošla odděleným funkčním testem; sada 78 úloh byla měřena do C12. Tyto výsledky mají jiný protokol než krátký test dekódování i starší měření SparkDash.

Dvě sestavy. Jasná konfigurace.

Vyberte recept podle svého hardwaru.

Konfigurace zveřejněných receptů · kapacita není naměřená rychlost
NastaveníTP3TP4
Počet DGX Spark3 · TP34 · TP4
Recept1.2.84.0.0
Nastavená kapacita souběhuC12C16
Fyzický KV pool7M tokenů9M tokenů
Paměť pro checkpointy na hlavním uzlu3 GiB3,5 GiB
Výpočetní blok prefillu4K tokenů8K tokenů
Maximální kontext modelu401 408 tokenů401 408 tokenů

Obě varianty používají vlastní smíšené EXL3 váhy s přibližně 3,51 bpw u routovaných expertů. TP4 připravuje jejich přesné rozdělení pro čtyři uzly bez změny kvantizace. Čísla C12 a C16 označují nastavený počet souběžných slotů, nikoli příslib rychlosti každého požadavku.

Z laboratoře do vašeho provozu

Co má vaše lokální AI zvládnout?

Navrhneme sestavu podle vašich dat a skutečné práce. Od zpracování dlouhých dokumentů po agentní tým se sdílenou persistentní pamětí.

Probrat vlastní nasazení →